Ważne informacje

Drodzy Rodzice, drodzy zawodnicy
Każdy z nas wie i zdaje sobie sprawę w jak trudnej sytuacji się teraz znajdujemy. Na obecną chwilę zdrowie jest najważniejsze i każde działania jakie podejmujemy powinniśmy rozpatrywać pod tym kątem.
Dlatego apelujemy o rozsądek i o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia.
Zwracamy się z ogromną prośbą, aby nasi zawodnicy i jednocześnie uczniowie naszej szkoły byli w stałym kontakcie z nauczycielami i wypełniali obowiązki szkolne. Wiemy, że biathloniści po tak trudnym sezonie zimowym są w pewnym rygorze indywidualnej nauki i jesteśmy przekonani, że poradzą sobie z tą trudną sytuacją, co w przyszłości pozwoli im być bardziej samodzielnymi i odpowiedzialnymi uczniami i zawodnikami.
Chcielibyśmy zwrócić również uwagę na to, by zawodnicy dbali o swoją kondycję fizyczną, ponieważ dla sportowców, których organizmy są przyzwyczajone do obszernej pracy, takie nagła przerwa może mieć negatywne skutki. DLatego trenerzy rozsyłają zindywidualizowane plany treningowe.  Prosimy, aby to rodzice mieli pieczę nad tym, co mogą wykonać zawodnicy i żeby to rodzice decydowali gdzie i w jakiej formie może być zrealizowany trening. Trenerzy są do Państwa dyspozycji w razie pytań odnośnie przesyłanych planów. Nie ma obowiązku wykonywania zajęć na dworze! Jeśli się już na takie zdecydujecie to tylko i wyłącznie w miejscach odosobnionych, tak aby nie narażać siebie ani innych.
Dostają Państwo opcje treningów, które można wykonać w domu. Prosimy nie traktować planów sztywno, wszystko można zmodyfikować w zależności od możliwości. Dlatego też podkreślamy, że trenerzy są i będą w stałym kontakcie z zawodnikami. Jednocześnie od jutra trenerzy poprzez dziennik elektroniczny będą nadsyłali materiały i zadania, które powinni zawodnicy zrealizować, aby powiększać swoją świadomość zawodnika.
Przypominamy o systematycznym uzupełnianiu dzienniczków treningowych.
Sport jest ważny, ale ze wszystkich rzeczy ważnych w Naszym życiu – najmniej ważny.