PUCHAR POLSKI Duszniki Zdrój

Kolejne zawody z cyklu Celuj w Igrzyska za nami.

Zacznę od medali

Wspaniałe miejsce, super wynik Bartosza Penkały, sprint na szóstkę, strzelanie 1-1 i 3 miejsce.

Drugi dzień pod znakiem emocji, bo w końcu bieg masowy, 3 miejsce wywalczyła Karolina Janko, z niestety ciężkim bagażem rund karnych, ale lepiej teraz jak na najważniejszej imprezie sezonu.Karolina dzięki swoim występom, jedzie już w środę 24go na Puchar IBU juniorów. Będziemy trzymać mocno kciuki.

Oprócz miejsc na podium mieliśmy sporo bardzo dobrych wyników.

Patrycja Mecler 6 na sprincie, a w biegu masowym, gdzie taktycznie rozegrała ten start zdobyła 5 miejsce.

Nikola Szatańska pokazuje stabilną dobrą formę strzelecką i dzięki temu osiąga dobre miejsca tuz za dziesiątką. Masówka w wydaniu Nikoli była emocjonująca, przede wszystkim pokazała jej ducha walki,Nikola przybiegła razem z najlepszymi biegaczkami na pierwsza strzelnice, było po drodze trochę trudności, ale jak to harpagan udało się jej wygrać walkę z samą sobą.

Agatka Jęczmyk, 13 miejsce na sprincie, wspaniałe strzelania 0-1, oraz 1-1-1 na masówce, pozwalają być mocno spokojnym o strzelanie i cierpliwie pracować nad formą biegową, która ma zawitać do nas na początku marca:)

Bardzo dobry pod wieloma względami masstart Wiki Celczyńskiej. 5 miejsce, o włos od “pudła”,ale z taką walką, że miło było popatrzeć.

Bardzo dobra postawa naszej Natki- która podwójnie zmotywowana, chyba przyjazdem rodziców, leciała jak błyskawica i nawet ostatni z 15 strzałów oddała już w biegu:)

Natomiast bezbłędna była Klaudia Niedurny, nasza najmłodsza, która po malutku pnie się w górę i massówke zakończyła 9.

Bartek Penkała na massówce poznał co to są emocje związane ze startem, strata czołówki i innymi wpadkami wypadkami podczas biegu, co na pewno uczyni go mądrzejszym i pozwoli z chłodną głową wystartować w kolejnych takich biegach.

Dobra postawa młodzików młodszych, już panowie zaczynają piąć się w górę i wygląda to ze startu na strat coraz lepiej. Kuba Bednarek, podobnie jak Klaudia najmłodszy od nas, z 3 zerkami zanotował najlepszy występ i zajął 22 miejsce a dwa miejsca przed nim również z zerami był Ksawery Sławiński.

Równe i dobre starty zaliczył Paweł Tatara, który niestety popełnił kilka błędów na massówce, ale mimo to walczył do końca. Podobnie było z Mateuszem Ligockim, który po bardzo dobrym sprincie z dwoma zerami, przegrał na masie potyczkę z górą emocji, ale podobnie jak Bartek, na pewno wyciągnie z tego konstruktywne wnioski.

Podsumowując: starty pokazały, że do sezonu ogólnie jesteśmy dobrze przygotowani, ale jeszcze bez formy:) Odsłoniły również nasze słabości i “wytłuściły” błędy popełniane przez zawodników. Jednakże to w czym jesteśmy słabi będziemy już niwelowali na zgrupowaniu.

W całokształcie niesamowicie dużo pracy przed nami, ale też widać tę robotę którą wykonali nasi zawodnicy. Wprawdzie jednym brakuje jeszcze wybieganych kilometrów, innym spokoju, a jeszcze innym kropki nad i, ale my jesteśmy spokojni, przyjdzie to w najważniejszym momencie.

Tak czy inaczej 5+ za minione starty!

Gratulujemy bitew stoczonych na trasach, dobrych i wspaniałych wyników.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz