Puchar Polski-Celuj w Igrzyska

Pierwszy Puchar Polski za nami. Tyle emocji dobrych i złych niestety też. Błędów popełnianych, ale co nas nie zabije to nas wzmocni. Dobry czas. Dawno takiego ciężkiego treningu oficjalnego nie było. Duża grupa naszych młodych pierwszoroczków zaczynała swoje starty na arenie ogólnopolskiej i początki jak zwykle bywają trudne. Natomiast był to tylko trening oficjalny, a zawody to już całkiem inna historia. Najmłodsi spisali się świetnie. Poradzili sobie z trudnymi warunkami, zachowywali się profesjonalnie i przede wszystkim bezpiecznie. Każdy ukończył biegi na dobrym poziomie i tak naprawdę sprawili nam wiele radości. Jesteśmy pewni że sami się wiele nauczyli i teraz będą pracowali jeszcze mądrzej, solidniej aby dotrzeć tam gdzie marzą, na szczyt.

Starsi nas zaskakiwali zarówno pozytywnie jak i negatywnie, ale co najważniejsze:

– Bartosz Penkała, pokazał że stać go na bardzo dużo i ze wspaniałym czasem zajął 3 miejsce w biegu indywidualnym.

– Oliwka Suchy dwukrotnie pogromiła konkurencję zajmując idealnie wypracowane 1 miejsca

– Klaudia Niedurny 1 miejsce w biegu indywidualnym i drugie miejsce w biegu sprinterskim, bajecznie

– Fabian Suchodolski 2 miejsce w biegu sprinterskim że wspaniałym strzelaniem 0-1

– Dawid Kufieta 5 miejsce w biegu sprinterskim, strzelanko 1-1 i w końcu “TAK JEST!”

– Bartosz Pikulski 6 miejsce w biegu sprinterskim i o to chodzi!

– Kuba Bednarek rozpoczyna sezon odwrotnie jak poprzedni, co może oznaczać tylko dobre. 4 miejsce w sprincie i 6 w biegu indywidualnym

– Szymon Noszczyk miejsce 10 w biegu indywidualnym z rewelacyjnym strzelaniem 1-0-0

Nawet nasze trzy kontuzjowane babeczki, które miały po miesiąc przerwy poradził sobie znakomicie.

– Natalia Glejzner 4 miejsce w biegu indywidualnym i włączony drugi bieg, o kontuzji już zapomnieliśmy. gonimy czołówkę

– Wika Zawadziłło dwukrotnie 9, wysokie miejsce z dobrymi strzelania mi i pracujemy nad dalszym rozwojem

– Patrycja Mecler 1 miejsce w biegu indywidualnym, również po sporej przerwie i w trakcie wychodzenia z kontuzji.

A na koniec gratulacje za wspaniałe wyniki dla Wiki Celczyńskiej. 3 i 1 miejsce ze fajnym strzelaniem i biegiem naprawdę na wysokim poziomie!

To był weekend pełen emocji, dobrych startów, który pokazał jak wiele nam jeszcze brakuje, jak dużo jeszcze pracy przed nami, ale który również wskazał drogę, gdzie podążać i pokazał, że cierpliwością i pracowitością jesteśmy w stanie wygrać.

Gratulujemy Wam wszystkim, każdemu którego tu nie wymienialiśmy z nazwiska czy imienia, ale wierzymy w was i będziemy mocno dalej pracowali.  Dziękujemy rodzicom za przybycie i wsparcie swoich pociech, głośny doping i uśmiechy. To pomaga.

Trenerzy A. M. P.