Plebiscyt Najlepszy Sportowiec 2016

Nasz przedstawiciel na gali.

Dziś na auli AWF odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt Najlepszy Sportowiec 2016 organizowany przez Dziennik Zachodni. W kategorii młodzieżowy sportowiec roku w finale wojewódzkim były dwie uczennice – Karolina Janko (kl IE) i Marcelina Podlińska (kl. IIC).

Na gali reprezentowała nas Karolina.

Pogodna biathlonistka, biegaczka, wieczna optymistka, która nie boi się życiowych wyzwań. Z sukcesami startuje także w zmaganiach na nartorolkach. Jest członkiem Młodzieżowej Kadry Polski w biathlonie. Umiejętnie łączy wyczynowe uprawienie sportu z nauką. Od września jest uczennicą IX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie. Zanim stała się sportowcem odnosiła sukcesy na ogólnopolskich turniejach tanecznych.

Najważniejsze sukcesy:

– III Miejsce na Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim – Czarny Bór 2016 – w konkurencjach: – bieg indywidulany i bieg sztafetowy.
– I miejsce w Pucharze Polski w biathlonie letnim Kościelisko 2016 – w biegu sprinterskim oraz w biegu pościgowym.
– III miejsce w klasyfikacji generalnej młodziczek w biathlonie letnim 2016
– III miejsce w Pucharze Polski w biathlonie zimowym Duszniki Zdrój 2016 – w biegu mass start
– I miejsce na Mistrzostwach województwa śląskiego w biathlonie letnim w biegu sprinterskim Wisła 2016
– I miejsce w cyklu biegów przełajowych “Zadole” w Katowicach 2015/2016
– III miejsce bieg pod górę na nartorolkach “Uphill Przehyba” Stary Sącz 2016
– I miejsce w cyklu biegów przełajowych “City Trial Katowice” 2014/2015

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz