MISTRZOSTWA POLSKI W BIATHLONIE NA NARTOROLKACH

Dzień 2

Drugi dzień jak i same Mistrzostwa Polski dobiegły końca i wzbogacamy historię o kolejne ciekawe wydarzenia.

Jak już wspominaliśmy sobota zakończona z dorobkiem 4 medali.

Młodzik:

2. Bednarek Jakub 2-1     16:14,1

Młodziczka:

2. Prajsnar Martyna 0-1    17:25,5

Junior Młodszy:

1. Suchodolski Fabian 1-1    20:15,4

Junior:

3. Cabała Mateusz 1-0    31:01,9

W słoneczną niedzielę mieliśmy okazję śledzić zmagania młodzików w biegu indywidualnym a pozostałych w biegach pościgowych.

Dzień zaczął się od dobrych wieści… Kuba Bednarek zdobywa pierwszy w tym dniu medal zajmując trzecią pozycję.

Kolejne zmagania młodziczek były równie emocjonujące gdyż aż dwie nasze zawodniczki Martyna i Oliwia zajmują miejsca na podium a tuż za nimi na 6 miejscu lokuje się Klaudia. Sara bardzo dobry bieg lecz w strzelaniu coś nie poszło po jej myśli i ostatecznie zajmuje 17 miejsce. Dziewczyny zacięcie walczyły do samej mety przez co do końca konkurencji nie było wiadomo jak zawodniczki ulokują się na podium. Pula medali w dniu dzisiejszym wzrasta do 3 sztuk :).

Przed południem w pierwszej części zawodów starty zaczęli również juniorzy i juniorki młodsze lecz już w biegu pościgowym. Zacięta walka Fabiana oraz Kacpra do ostatnich sekund rozgrywki nie pozwoliła wyłonić kto będzie lepszy i zajmie 2 miejsce. Ostatecznie na metę jak drugi wbiegł Fabian a tuż za nim Kacper. Mamy to….. srebro i brąz zostaje w naszym klubie.

Chwilę później na trasę wyruszyła nasza jedyna juniorka młodsza Natalia. po bardzo zaciętej rywalizacji ostatecznie stawia się na mecie na 6 pozycji.

Przyszedł czas na starty juniorów. Bartosz Penkała awansował o jedną pozycję i na wbiegł na metę jako piąty. Mateusz pomimo że dał z siebie wszystko, nie udało mu się utrzymać startowej pozycji i na metę wbiegł 34 sekundy za Bartkiem. Trzeci z naszych juniorów Bartek Pikulski kończy bieg na pozycji ósmej. W juniorkach nasza jedyna zawodniczka Patrycja Mecler pokazała się z bardzo dobrej strony strzeleckiej wychodząc dwukrotnie ze strzelnicy z czystym kontem. Bieg ukończyła na 5 pozycji.Po drugim dniu zawodnicy zwiększają dorobek o 5 medali i tak do Chorzowa zawodnicy wracają z 9 medalami.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za starty i emocje które nam dostarczyli oraz kibicom którzy wspierali zawodników od rana do późnego popołudnia.

Podziękowania również dla Gabrieli Moździerz @gabapix za zdjęcia z zawodów.