Liatoppen Festival 2019

Wygrana klasyfikacji generalnej cyklu Celuj w Igrzyska dawała szanse na wyjazd do Norwegii na największy biathlonowy Festiwal Dzieci i Młodzieży, podczas którego startowało ponad 1000 dzieciaków!

Tak to nie pomyłka, w ciągu trzech dni zorganizowano trzy starty dla takiej ilości dzieci!

Zawody rozpoczynały się o 9.00 rano kończyły po 18.00!

Wspaniała organizacja, super klimat, a w tym wszystkim nasi zwycięzcy- Klaudia Niedurny i Bartosz Penkała!!!


W piątek ruszyły sztafety mix. Wyglądało to trochę inaczej niż zwykle bo składające się z 3 osób, które w sumie nie mogły mieć więcej jak 45 lat! i tak świetna sztafeta w składzie Konrad Badacz+ Bartosz Penkała+ Klaudia Niedurny, ukończyli rywalizację na bardzo wysokim 13 miejscu. Bartosz strzelał 0/6 i 0/8 a Klaudia 0/7 i 1 kara.


Sobota to już sprinty i tak na 100 zawodników kategorii 16 lat, Bartek z pięcioma karami zajmuje bardzo wysokie 18 miejsce (2-3).

Klaudia w swojej kategorii K13, WYGRYWA, czyściutkie strzelanie 0-0 daje jej niesamowite zwycięstwo i wspaniałe zakończenie sezonu!


Niedziela to również udane starty naszych reprezentantów!. Klaudia zakończyła masówkę na świetnym 4 miejscu, troszkę czujemy wszyscy niedosyt, bo do miejsca na podium zabrakło 5sekund , a do ponownego zwycięstwa tylko 18!  Świadczy to jednak o tym jak wspaniałą i silną zawodniczką jest Klauduszka! strzelała również bardzo dobrze bo 0-2!

Bartosz powtórzył bardzo dobry rezultat z soboty i ze strzelaniem 1-4, zajął ponownie 18 miejsce!


Sezon oficjalnie zamknięty!

Gratulacje młodzieży, za tak wspaniałe występy i godne reprezentowanie Klubu i Polski za granicami naszego Państwa!

Jesteście naszą dumą i chlubą!

Nie ma słów żeby wyrazić radość i dumę jaką mamy po całym sezonie!

Jesteście wielcy, cieszcie się swoimi sukcesami!