Wyjazd na Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 20.02.2018

Zbiórka ul. Harcerska o godz. 7.00

lista osób wyjeżdżających 20.02.2018

1 ANDRUSZKIEWICZ NATALIA
2 BĄK KASIA
3 BEDNAREK KACPER
4 BEDNARSKI MATEUSZ
5 BINIECKI JAKUB
6 CELMER NATAN
7 GAWŁOWSKI KORNELIUSZ
8 GLEJZNER NATALIA
9 GŁOWNIAK SARA
10 GUZEK KACPER
11 JAKSÓLSKA MARTYNA
12 JĘCZMYK AGATA
13 JUNIEWICZ ALICJA
14 JUSZCZAK ANIA
15 KONC WIKTORIA
16 KOSOWSKA EWA
17 KOTARSKI MATEUSZ
18 KOWAL MARTYNA
19 KOZŁOWSKI DAWID
20 KUTA JAKUB
21 LIGOCKI MATEUSZ
22 MECLER PATRYCJA
23 NIEDURNY KLAUDIA
24 NOSZCZYK SZYMON
25 OLCZYK LAURA
26 ORLIŃSKI ADRIAN
27 PENKAŁA BARTOSZ
28 PIKULSKI BARTOSZ
29 PIWOŃ ROBERT
30 SIGULSKI TYMOTEUSZ
31 SKOLIK PATRYK
32 SŁAWIŃSKI KSAWERY
33 SPROT JULIA
34 STELMASZEWSKI DANIEL
35 SUCHY OLIWIA
36 SZATAŃSKA NIKOLA
37 SZYNDROWSKA PAULA
38 TATARA PAWEŁ
39 WOŹNY MARTINA
40 ZAREMBA RAFAŁ
41 ŻARCZYŃSKI ŁUKASZ

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych

  1. Iw dniach 8-11.03.2018 odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych, finał zawodów Celuj w Igrzyska.

Wyjazd będzie w dniu 8.03 we wczesnych godzinach porannych sprzed magazynu na ul. Harcerskiej.

Wyjazd dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Chorzów.

Dla każdego zawodnika zakwalifikowanego na MP przygotowaliśmy różne plany przedstartowe, które przebiegają w następującym porządku:

16.02.2018 wyjazd treningowy na Kubalonkę 8osób(Janko,Penkała,Pikulski,Sigulski,Jęczmyk,,Mecler,Szatańska,Kozłowski/Glejzner)

18.02.2018 wyjazd treningowy na Kubalonkę każdy z listy n/w na MP+ chętni

20-21.02 Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików- Kubalonka

28.02.2018 Mistrzostwa Śląska w biegach narciarskich Kubalonka (zawodnicy wytypowani w późniejszym czasie)

1-2.03.2018 Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Młodszych Kubalonka każdy z roczników 2002 i młodsi + Celczyńska i wybrani/ne juniorki i juniorzy

2-4.03 Puchar Polski Kościelisko 14osób(Celczyńska,Penkała,Pikulski,Sigulski,Jęczmyk,,Mecler,Szatańska,Kozłowski,Glejzner,Seifried, Niedurny, Bąk,Juszczak,Andruszkiewicz)

5,6ewentualnie zamiennie 7.03.2018 wyjazd treningowy na Kubalonkę każdy z listy n/w na MP (wyjazd będzie zorganizowany w zależności od samopoczucia zawodników)

Lista osób zakwalifikowanych na MP łącznie z opłatami. (Opłaty uzależnione od dotychczasowych wyników oraz zaangażowania w trening)

Osoby oznaczone gwiazdką będą eliminowały się na zawodach WMM,WMMmł,PP

Bardzo prosimy o potwierdzanie obecności do dnia 18.02.2018(sms na numer tel. trenerki Agnieszka 607-137-759), osoby które nie potwierdza swojej obecności będą automatycznie wykreślane z listy.

Wszelkie pytania należy kierować do trenera Michała 501-739-589

Lista juniorów Kwota
1 Janecka Dorota 100
3 Kosowska Ewa 200
4 Janko Karolina 0
5 Celczyńska Wiktoria 0
6 Woźny Martina 100
Lista młodzików:
1 Jęczmyk Agata 0
2 Kowal Martyna 250
3 Szatańska Nikola 100
4 Kłobusińska Karolina 250
5 Mecler Patrycja 0
6 Glejzner Natalia 100
7 Niedurny Klaudia 100
8 Penkała Bartosz 0
9 Stelmaszewski Daniel 100
10 Pikulski Bartosz 0
11 Kozłowski Dawid 100
12 Biniecki Jakub 250
13 Orliński Adrian 250
14 Sigulski Tymoteusz 0
15 Tatara Paweł 100
16 Sławiński Ksawery 100
17 Ligocki Mateusz 100
18 Bednarek Jakub 100
19 Seifried Natalia 250
20 Bąk Kasia*
21 Juszczak Ania*
22 Andruszkiewicz Natalia*
23 Głowniak Sara*

Puchar Polski Kościelisko 2-4.03.2018(ZMIANA!!!)

W dniach 2-4.03.2018 odbędzie się Puchar Polski w Kościelisku.

Poniżej lista osób zakwalifikowanych na wyjazd:

1.Celczyńska Wiktoria

2. Penkała Bartosz

3. Mecler Patrycja

4.Jęczmyk Agata

5.Pikulski Bartosz

6.Sigulski Tymoteusz

7.Szatańska Nikola

8.Kozłowski Dawid

9.Glejzner Natalia

10.Seifried Natalia

11.Niedurny Klaudia

12.Juszczak Ania

13.Bąk Kasia

14.Andruszkiewicz Natalia

 

Wyjazd dnia 2.03 spod magazynu na Harcerskiej, godzinę wyjazdu podamy bliżej dnia wyjazdu.

W razie pytań kontakt z trenerem Michałem 501-739-589

Komunikat-Puchar-Polski-Mistrzostwa-SMS-Zakopane-02-04.03.2018

Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Młodszych – ZMIANA TERMINU ! ! !

W związku ze zmianą kalendarza zawodów PZBiath. zmieniony został termin zawodów Mistrzostw Śląska Młodzików Młodszych. Wstępnie nowy termin to 13-14.03.2018r.

Starty będą rozgrywane również w starszych kategoriach.

Wszelkie informacje w tym komunikat organizacyjny będą podane w najbliższym czasie.

W razie pytań informacji udziela tr. Michał 501-739-589

Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Województwa Śląskiego

W dniach 20-21.02.2018r na Kubalonce zostaną rozegrane Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Prawo startu mają zawodnicy naszego klubu z roczników 2002-2005, zawody są obowiązkowe dla licencjonowanych członków klubu z ważnymi badaniami lekarskimi.

Wyjazd każdego dnia o godz. 7:00 spod magazynu na ul Harcerskiej.

Poniżej komunikat zawodów.

W razie pytań informacji udziela tr. Michał 501-739-589

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – Mistrzostwa Śląska

Puchar Polski Jakuszyce 30-31.01.2018

Idealnie się złożyło, że byliśmy stosunkowo blisko i wpisał się nam to do planu treningowego Puchar Polski w Jakuszycach.

Z wybranymi osobami, którym starty z różnych względów były potrzebne wybraliśmy się do Jakuszyc, gdzie w pierwszy dzień startowali

Agata Jęczmyk, zajęła w biegu indywidualnym 1 miejsce strzelając 1-0-1

Bartosz Penkała, 4 miejsce w biegu indywidualnym  z 3-2-1

Dorota Janecka 6 miejsce strzelając 1-1

Marcin Kos 7 miejsce 2-3

Drugi dzień nie był aż tak optymistyczny niestety, natomiast pokazał błędy i braki, co w rezultacie nam pomoże. Na pewno wyciągniemy wnioski.

Karolina Janko 3 miejsce 3-4

Patrycja Mecler 6 miejsce 3-3

Bartosz Penkała 4 miejsce 1-4

Dorota Janecka 5 miejsce 1-4

Martina Woźny miejsce 4-4

Teraz dobra analiza i poprawa błędów, a potem z górki.

                    

Agatka Jęczmyk i jej pierwsze złotko w biathlonie

 

Bartek Penkała dwukrotnie 4

   

Karolina Janko 3

Łobuzy

PUCHAR POLSKI Duszniki Zdrój

Kolejne zawody z cyklu Celuj w Igrzyska za nami.

Zacznę od medali

Wspaniałe miejsce, super wynik Bartosza Penkały, sprint na szóstkę, strzelanie 1-1 i 3 miejsce.

Drugi dzień pod znakiem emocji, bo w końcu bieg masowy, 3 miejsce wywalczyła Karolina Janko, z niestety ciężkim bagażem rund karnych, ale lepiej teraz jak na najważniejszej imprezie sezonu.Karolina dzięki swoim występom, jedzie już w środę 24go na Puchar IBU juniorów. Będziemy trzymać mocno kciuki.

Oprócz miejsc na podium mieliśmy sporo bardzo dobrych wyników.

Patrycja Mecler 6 na sprincie, a w biegu masowym, gdzie taktycznie rozegrała ten start zdobyła 5 miejsce.

Nikola Szatańska pokazuje stabilną dobrą formę strzelecką i dzięki temu osiąga dobre miejsca tuz za dziesiątką. Masówka w wydaniu Nikoli była emocjonująca, przede wszystkim pokazała jej ducha walki,Nikola przybiegła razem z najlepszymi biegaczkami na pierwsza strzelnice, było po drodze trochę trudności, ale jak to harpagan udało się jej wygrać walkę z samą sobą.

Agatka Jęczmyk, 13 miejsce na sprincie, wspaniałe strzelania 0-1, oraz 1-1-1 na masówce, pozwalają być mocno spokojnym o strzelanie i cierpliwie pracować nad formą biegową, która ma zawitać do nas na początku marca:)

Bardzo dobry pod wieloma względami masstart Wiki Celczyńskiej. 5 miejsce, o włos od “pudła”,ale z taką walką, że miło było popatrzeć.

Bardzo dobra postawa naszej Natki- która podwójnie zmotywowana, chyba przyjazdem rodziców, leciała jak błyskawica i nawet ostatni z 15 strzałów oddała już w biegu:)

Natomiast bezbłędna była Klaudia Niedurny, nasza najmłodsza, która po malutku pnie się w górę i massówke zakończyła 9.

Bartek Penkała na massówce poznał co to są emocje związane ze startem, strata czołówki i innymi wpadkami wypadkami podczas biegu, co na pewno uczyni go mądrzejszym i pozwoli z chłodną głową wystartować w kolejnych takich biegach.

Dobra postawa młodzików młodszych, już panowie zaczynają piąć się w górę i wygląda to ze startu na strat coraz lepiej. Kuba Bednarek, podobnie jak Klaudia najmłodszy od nas, z 3 zerkami zanotował najlepszy występ i zajął 22 miejsce a dwa miejsca przed nim również z zerami był Ksawery Sławiński.

Równe i dobre starty zaliczył Paweł Tatara, który niestety popełnił kilka błędów na massówce, ale mimo to walczył do końca. Podobnie było z Mateuszem Ligockim, który po bardzo dobrym sprincie z dwoma zerami, przegrał na masie potyczkę z górą emocji, ale podobnie jak Bartek, na pewno wyciągnie z tego konstruktywne wnioski.

Podsumowując: starty pokazały, że do sezonu ogólnie jesteśmy dobrze przygotowani, ale jeszcze bez formy:) Odsłoniły również nasze słabości i “wytłuściły” błędy popełniane przez zawodników. Jednakże to w czym jesteśmy słabi będziemy już niwelowali na zgrupowaniu.

W całokształcie niesamowicie dużo pracy przed nami, ale też widać tę robotę którą wykonali nasi zawodnicy. Wprawdzie jednym brakuje jeszcze wybieganych kilometrów, innym spokoju, a jeszcze innym kropki nad i, ale my jesteśmy spokojni, przyjdzie to w najważniejszym momencie.

Tak czy inaczej 5+ za minione starty!

Gratulujemy bitew stoczonych na trasach, dobrych i wspaniałych wyników.

Wyniki zawodów – Chorzów 17.11.2017

W dzisiejszych zawodach wystartowało 70 zawodników, którzy:

przebiegli razem 78800 metrów…..

….. oddali 700 strzałów z czego 340 było w samą dziesiątkę.

Gratulujemy zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom dzisiejszych zawodów.

 

Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki:

 

 

 

 

 

 

Przehyba uphill

Wczoraj byliśmy na morderczym biegu “Przehyba uphill”.

Jak co roku było ciężko, były i łzy, ale i wspaniała walka na trasie.

Jako trenerzy jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników, że stawiają czoła wyzwaniu i startują w tak ciężkim biegu oraz że ich wyniki są godne pochwały.

Mieliśmy najmłodszych zawodników na trasie, którym Pan Jerzy Czuba “podarował” wspaniałe pokrowce na nartorolki- DZIĘKUJEMY!

Gratulację

  • Agatka Jęczmyk (pierwszy start)
  • Martina Woźny (3 miejsce w swojej kategorii)
  • Wika Celczyńska (4 miejsce w swojej kategorii)
  • Natala Glejzner (pierwszy start)
  • Karolina Janko (1 miejsce w swojej kategorii i 3 miejsce OPEN)
  • Nikola Szatańska (6 miejsce w swojej kategorii)
  • Patrycja Mecler (5 miejsce w swojej kategorii)
  • Natan Celmer (4 miejsce w swojej kategorii)
  • Bartosz Penkała (2 miejsce w swojej kategorii)
  • Bartłomiej Stanik (pierwszy start)

wyniki wkrótce

Za rok wracamy, silniejsi:)

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu i za obecność!

Tatkowie

Bartek 2gi

Mamcie

Karo 1 Martina 3

Agatka 500m przed metą

trener Bartek

Bartek 12minut szybciej jak w zeszłym roku

Nikola -5min

:)

Pati -5min

tak było :)

Pan Jerzy Czuba i najmłodsi biegu

:)

:)

loffki

ekipa

uśmiechy

pewność

Martina

Pod górę :)

po starcie

złapany

podium

szalona

Wika

Natka

 

Przyznawanie Kółek Olimpijskich w Wodzisławiu Śląskim 1.10.2017r.

  1. Wyjazd z klubem do Wodzisławia Śląskiego na zawody z cyklu Biathlon dla Każdego w niedzielę, spod klubu, ul. Harcerska 2 w Chorzowie o godz. 7.45. Powrót do godz. 16:00

Bardzo proszę zgłaszać się samodzielnie! https://bgtimesport.pl/zawody

Podczas zawodów zostaną przyznane KÓŁKA OLIMPIJSKIE młodzikom i młodzikom młodszym.

Z naszego Klubu KÓŁKO OLIMPIJSKIE na zawodach w Wodzisławiu otrzymają:
1.Bartosz Penkała
2. Bartosz Pikulski
3. Tymoteusz Sigulski
4. Patrycja Mecler
5. Julia Fornalczyk
6. Nikola Szatańska
7. Inga Gołębiowska
8. Natalia Glejzner
9. Karolina Kłobusińska
10. Martina Woźny
11. Agata Jęczmyk
12. Oliwia Rybacka
Serdecznie gratulujemy, w pełni zasłużyliście swoją pracą i postawą na ten zaszczyt!
Bardzo prosimy o klubowy ubiór i obecność na wyjeździe!
Warunki zdobywania odznak są następujące
Pierwsze kółko olimpijskie
– zdobywcy miejsc 1-3 w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików,
– zwycięzcy Igrzysk Młodzieży Szkolnej,
– zwycięzcy całorocznych cyklów zawodów o zasięgu ogólnopolskim.
Drugie kółko olimpijskie
– zdobywcy miejsc l – 8 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
– Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
Trzecie kółko olimpijskie
– zdobywcy miejsc l – 3 w Mistrzostwach Polski Juniorów,
– reprezentanci Polski juniorów na mistrzostwach Świata i Europy,
– reprezentanci Polski na światowe i europejskie igrzyska młodzieży.
Czwarte kółko olimpijskie
– kadra Olimpijska – grupa “A” i “B”.
Piąte kółko olimpijskie
– zawodnicy zatwierdzeni przez PKOl do składu reprezentacji olimpijskiej.
Kółka olimpijskie nadaje Polski Komitet Olimpijski.