Badania sportowo- lekarskie

Ruszamy z badaniami lekarskimi.

Pierwsze terminy przedstawiamy poniżej, wszystko toczy się jak zwykle, natomiast zmiana jest jedna- zawodnicy ze SMS na badania (oprócz pierwszej grupy z dnia 14.11) będziecie jeździli z trenerami. Zbiórki pod szkołą, wg rozpisanych godzin, pozostali uczący się w innych szkołach sami docieracie na badania, ze względów na zajęcia dydaktyczne.

UKS STATIMA BT BADANIA LEKARSKIE 2018-2019

Poniżej rozpiska II części badań

BADANIA 2 CZĘŚĆ

Zgrupowania sezon 2018/2019

Sezon startowy zbliża się wielkimi krokami, dlatego pora zaplanować zimę. Przedstawiamy informacje o obozach/ zgrupowaniach wraz z proponowanymi uczestnikami.

LIVIGNO 16.11.2018- 25.11.2018

Celczyńska, Woźny, Kosowska, Zawadziłło, Jęczmyk, Mecler, Glejzner, Suchy, Niedurny, Suchodolski, Kufieta, Penkała, Pikulski, Tatara, Piwoń, Bednarek

Kościelisko 10.12.2018- 20.12.2018

Suchy, Niedurny,Bednarek, Olczyk, Głowniak, Noszczyk, Suchodolski, Tatara, Piwoń, Sławiński, Ligocki,Kufieta, Penkała, Pikulski,  Mecler, Glejzner, Stelmaszewski, Sigulski, Zawadziłło, Jęczmyk, Celczyńska, Woźny, Kosowska, Juniewicz dodatkowo osoby z rocznika 2007- Piwoń R., Szyndrowska, Konc, (rezerwa Kotarski)

Duszniki Zdrój 9.02.2019-19.02.2019

Wszyscy zawodnicy klubu, łącznie z najmłodszymi

Wisła- Kubalonka 6.02-17.02.2019 (19.02-24.02 OOM Kościelisko)

Juniorzy i juniorzy młodsi klubu- przygotowanie do OOM

25.02.2019-5.03.2019 przygotowanie bezpośrednie, startowe do Mistrzostwa Polski Młodzików (zgrupowanie lub wyjazdy kilkudniowe)

zakwalifikowanie do MPM

7.03-10.03.2019 MPM

zakwalifikowanie do MPM

 

Poniżej oraz w zakładce “dokumenty” zamieszczamy niezbędny dokument , który należy wypełnić i jak najszybciej przekazać trenerom.

potwierdzenie uczestnictwa w zgrupowaniu

 

STREFA MOCY- identyfikujemy talenty


W najbliższy wtorek i środę zawodnicy naszego Klubu tj.

Mecler Patrycja

Szatańska Nikola

Penkała Bartosz

rezerwa Wiktoria Celczyńska

wezmą udział w projekcie PZBiath. i AWF Katowice “STREFA MOCY- identyfikujemy talenty”.

Młodzież przejdzie testy na stadionie lekkoatletycznym: skok z miejsca, 10 -cio skok, test Cooper’a, wyciskanie sztangi. Kolejne testy odbędą się w pracowni badań czynnościowych AWF-u Katowice. Zaplanowane są testy mocy i siły oraz pomiar VO2max na bieżni mechanicznej.

Zawodnicy wezmą również udział w wykładzie z zakresie żywienia, który poprowadzi pan dr Grzegorz Zydek z katowickiego AWF-u.

HARMONOGRAM

11.09.2018

WTOREK

15.00-15.30 przyjazd
15.30 przekąska
16.00 testy na stadionie LA
16.00-16.15 rozgrzewka
16.15 skok z miejsca
16.30 10 skok
16.45 Test Cooper’a lub 1000m/600m
17.15 wyciskanie sztangi
18.30 kolacja
19.30-21.00 wykład na temat żywienia
12.09.2018

ŚRODA

8.00-8.30 skład ciała (IN BODY)+badanie krwi (morfologia)
8.30 Śniadanie
9.00-14.00 testy mocy i siły (ogólne i specjalistyczne-CONCEPT 2
test mocy -wyskoki na platformie
test -FMS-
test-VO2max
14.00 obiad
14.30 wyjazd

 

Sportowe Wakacje- Puck

Zbiórka w dniu 05.08.2018 o godzinie 5:00 pod siedzibą PZBiath. ul. Kościuszki 84; 40-519 Katowice

– wyjazd godzina 05:30.

Powrót w dniu 14.08.2018 (wyjazd z Pucka około godziny 11:00).

Poniżej przesyłam listę rzeczy niezbędnych do zabrania przez dzieci oraz klub:

  1. Dzieci muszą zabrać ze sobą:

– wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz podpisane oświadczenie przez rodzica/ opiekuna prawnego jakie lekarstwa można podać dziecku w razie przeziębienia, bólu brzucha, głowy, zęba itd. oświadczenie sportowe wakacje

– legitymacje szkolną

– 2x buty sportowe, sandały sportowe, klapki prysznicowe, obuwie zmienne do chodzenia po ośrodku

– kurtka przeciwdeszczowa

– plecaczki

– bidon

– czapka z daszkiem

– filtry do opalania

– środki na komary i kleszcze

– strój kąpielowy

– ręcznik x2

– pasek strzelecki

– rolki i nartorolki, kaski

– odzież sportowa

– rękawiczki typu „rowerowe”

– jeżeli dziecko przyjmuje jakieś leki, należy przygotować rozpiskę podawanych lekarstw, lekarstwa należy opisać nazwiskiem i przekazać w dniu przyjazdu do pielęgniarki)

  1. Klub:

– rolki/ nartorolki, kije, kaski

– piłki/ słupki/ grzybki/ płotki oraz inny sprzęt sportowy

– taśmę mierniczą, gwizdek, stoper

– sprzęt na plażę

  1. Opiekunowie wypoczynku:

– dokumenty potwierdzające uprawnienia

 

Fizjosfera- stawia na nogi

Zaczęliśmy współpracę z Justyną Dewódzką, która w Tychach prowadzi fizjoterapie w Centrum Rehabilitacji Fizjosfera.

Oprócz tego, że dziewczyny “naprawiają” naszych zawodników, to dodatkowo uczą ich jak poprawnie “korzystać” z ciała i jak je najefektywniej używać z jak najmniejszymi uszczerbkami na zdrowiu.

Terapia manualna jest tym, co postawiło kilkoro naszych zawodników na nogi, za co my przede wszystkim dziękujemy!!!

Trening funkcjonalny, mimo że ciężki to atrakcyjny i o dziwo młodzież chciała wracać.

Moi drodzy, jeśli potrzebujecie pomocy, coś was boli i nie wiecie dlaczego polecam Centrum Rehabilitacji FIZJOSFERA w Tychach.

https://www.facebook.com/pg/Fizjosfera.tychy/about/?ref=page_internal

 

BIATHLON DLA KAŻDEGO

Rozpoczynamy sezon letni a z nim różnego rodzaju zawody w tym Biathlon Dla Każdego, ma który już teraz serdecznie zapraszamy!

Każdy, kto będzie chciał wystartować zgłasza się poprzez panel znajdujący się na stronie PZBiath (://biathlon.com.pl)

zgłoszenia na pierwszy bieg w Chorzowie można dokonywać tutaj:

https://bgtimesport.pl/zawody/zgloszenie/id/301/bieg_id/345

Kolejne biegi wg kalendarza PZBiath to:

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Plan wyjazdów, zgrupowań i zawodów lato 2018

Przed nami roztrenowanie, które potrwa do końca kwietnia i minie niesamowicie szybko.

Dlatego już teraz przedstawiamy plany na sezon letni. Plany dotyczą najważniejszych wyjazdów, będą uzupełniane o konsultacje szkoleniowe dla najlepszych z naszego klubu.

7.04.2018 Zadole; zawody

wszyscy

———————————————

12.05.2018 Zadole; zawody

wszyscy


27-29.04.2018 Duszniki Zdrój- Szkolenie ze strzelania 

Janko, Celczyńska, Penkała, Pikulski, Woźny, Mecler, Szatańska, Jęczmyk, Sigulski, Glejzner (rezerwa: Piwoń J.)


26.05.2018 Zadole; zawody

wszyscy


8-10.06.2018 Kościelisko; Puchar Polski

roczniki 1998-2006


9.06.2018 Zadole; zawody

Każdy kto nie jedzie na Puchar Polski


23-26.06.2018 Duszniki Zdrój, Mistrzostwa Polski

roczniki 1998-2006 (wybrani po Pucharze Polski)


18-28.07.2018 Duszniki Zdrój, zgrupowanie szkoleniowe

Janko, Celczyńska, Jęczmyk, Penkała, Mecler, Szatańska, Pikulski, Sigulski,Woźny, Glejzner, Stelmaszewski, Kozłowski, Niedurny, Suchy, Bąk, Juszczak, Bednarek J., Piwoń J.,Seifried, Kos, Janecka (rezerwa: Tatara, Sławiński, Ligocki)


4-14.08.2018 Połczyn Zdrój, zgrupowanie szkoleniowe

wszyscy, wykluczając osoby, które równolegle jadą do Pucka


5-14.08.2018 Puck; Sportowe wakacje

Sprot, Sprot, Szyndrowski M., Straszkiewicz,Lutowska, Głowniak, Ciesek, Nalepa, Konc


17-19.08.2018 Duszniki Zdrój, Mistrzostwa Polski na nartorolkach

Janko, Celczyńska, Kos, Woźny, Jęczmyk, Janecka,


*19-27.08.2018 Zieleniec; konsultacja szkoleniowa(termin i miejsce może ulec zmianie)

Janko, Celczyńska, Jęczmyk, Penkała, Mecler, Szatańska, Pikulski, Sigulski (rezerwa: Woźny, Glejzner, Stelmaszewski, Kozłowski, Seifried)


*1.09-1.11.2018-  3 konsultacje szkoleniowe- Kubalonka/Duszniki Zdrój/Wodzisław Śląski- terminy i miejsca będą zależały od przebiegu sezonu letniego

Janko, Celczyńska, Jęczmyk, Penkała, Mecler, Szatańska, Pikulski, Sigulski (rezerwa: Woźny, Glejzner, Stelmaszewski, Kozłowski)


15-24.11.2018 Livigno, zgrupowanie szkoleniowe

Janko, Celczyńska, Jęczmyk, Penkała, Mecler, Szatańska, Pikulski, Sigulski, Woźny, Glejzner, Stelmaszewski, Kozłowski, Seifried, Kos


*3-16.12.2018r (miejsce w zależności od śniegu); zgrupowanie szkoleniowe

Janko, Celczyńska, Jęczmyk, Penkała, Mecler, Szatańska, Pikulski, Sigulski,Woźny, Glejzner, Stelmaszewski, Kozłowski, Niedurny, Bąk, Juszczak, Bednarek J., Piwoń J.,Seifried, Kos, Janecka, Suchy


Wyjazdy oznaczone “*” mogą ulec zmianie.

Listy osób wytypowanych do konkretnych zgrupowań są ruchome tzn. można kogoś dodać bądź usunąć, w zależności od wykonywanej pracy w sezonie letnim. Listy są robione na dzień 20.03.2018 na podstawie wyników i jakości treningów w minionym sezonie.

Spotkanie z dietetykiem

W czwartek 22.03.2018 o godzinie 16.00 w ZSO przy ul. Harcerskiej organizujemy szkolenie z zakresu prawidłowego odżywiania sportowców.

Szkolenie przeprowadzi Mateusz Gawełczyk, doktorant, nauczyciel akademicki Zakładu Żywienia i Suplementacji AWF Katowice oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Współzałożyciel Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej.

Szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich zawodników z roczników 2006 i starszych. Nasz expert bardzo prosi o przybycie przynajmniej jednego z rodziców, gdyż to właśnie Oni przygotowują posiłki i trzymają nad tym piecze.

Dodatkowo każdy z nas może poszerzyć swoją wiedzę na temat roli jaką odgrywa żywienie w życiu sportowca.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Godzina może ulec zmianie, jeśli rodzice nie będą mogli dotrzeć na spotkanie.

Mistrzostwa Śląska Młodzików Młodszych- zmiana terminu

Zawody, które miały się odbyć 1-2.03 ze względów od nas niezależnych będą przeniesione.

Termin zostanie podany wkrótce.

 

Statutowe Walne Zgromadzenie Delegatów UKS Karlik 26.02.2018

Działając stosownie do treści § 21 ust. 1  Statutu UKS Karlik zwołujemy  Statutowe Walne Zgromadzenie Delegatów UKS Karlik w celu zatwierdzenia zmian w Statucie UKS Karlik, które odbędzie się w dniu 26.02.2018 roku o godz. 18:00  w  ZSO nr 2 w Chorzowie na ul Harcerskiej 2.