2 Puchary Polski “Celuj w Igrzyska”- sukces!!!

Zakończyły się Puchary Polski I kategorii. Jeszcze nigdy tak dobrze i tak wysoko w całokształcie klubu nie byliśmy.

Nasi zawodnicy już od pierwszych startów staja na wysokości zadania. Mamy jeszcze mnóstwo pracy, nawet z naszym liderem Bartoszem, ale byłoby nudno, gdyby tej pracy nie było. Oczywiste jest to, że nie wszystko idealnie każdemu zagrało,ale Ci na wysokim poziomi oznaczyli swoją obecność. Przed nami długi miesiąc pracy, który zleci za szybko, to pewne. Po drodze Mistrzostwa Województwa śląskiego i dolnośląskiego, najważniejsza impreza juniorska OOM i w marcu ruszamy na Finał Celuj w Igrzyska, z dość pokaźną grupką lekko ponad 30 osób!

Ale to będzie, a to co było napawa dumą.

 • Bartosz Penkałaczterokrotnie pierwszy, na ostatnim starcie, przy szaleńczym massbiegu wygrywając ostatnim strzelaniem dowiózł 4 złoto, tym samym umocnił swoją pozycję w Pucharze Polski i w cyklu Celuj w Igrzyska. Jesteśmy dumni i życzymy, aby w dalszym ciągu praca przynosiła takie efekty!
 • Klaudia Niedurny, nieschodząca z podium, ale za to z nieogarniętymi przez nas błędami na strzelnicy i umykającymi złotkami…ale cóż narzekać:) złota, dwukrotnie srebrna i brązowa. Życzymy jednego braku błędów na Mistrzostwach Polski
 • Kuba Bednarek, który w generalce plasuje się na trzecim miejscu, z dorobkiem srebra i brązu.
 • Karo Janko dwukrotnie brąz, wywalczony w pięknym stylu, kwitując dwoma zerkami sprint z pierwszego Pucharu
 • Wika Celczyńska dwukrotnie brązowa, mimo wielu niepowodzeń na swej drodze, walczy i się nie poddaje
 • Z jednym, ale za to złotym medalem, wywalczonym w pięknym stylu dołącza do powyższego grona Patrycja Mecler, która nie dała szans przeciwniczkom na massstarcie
 • Srebrna Natalia Glejzner, która otarła się poza tym dwukrotnie o podium(4 miejsce i 7), jak pędziwiatr na trasie, straszy przeciwników; jedna rzecz do poprawy i jesteśmy w domku
 • Brąz dla najmłodszej naszej reprezentantki Oliwki Suchy, który na pewno nie jest przypadkiem, bo poza medalowym miejsce zajęła dwukrotnie wysokie 5!
 • Moje serducho do 6 na masówce Agatki Jęczmyk, która bezbłędnymi stójkami wdarła się przebojem na 6 miejsce
 • dwukrotnie piąty i 7 Fabian Suchodolski, kto widział wie że komentarz jest zbędny, czasem to co wydaje się nam przeszkodą, staje się naszym sprzymierzeńcem
 • Martyna Prajsnar, nie ukrywam oczekiwane 6 miejsce, w końcu prawie tam gdzie być powinna
 • i dwóch walczących Siwy i Alvaro, nareszcie w pierwszej dziesiątce, tylko my wiemy cóż to za ból
 • do ekipy dołącza Kuterek, z 9 miejscem i też z dobrym prognostykiem na to co przed nami

Tyle i aż z pierwszych dziesiątek, ale warto i trzeba napisać o tych, którzy mimo braku miejsc medalowych zrobili ogromny postęp i świetnie się spisali.

Bardzo równo, bardzo szybko i sprawnie na strzelnicy tuż za dziesiątką Mateusz Ligocki, co podwójnie cieszy, bo postęp i przeskok jest olbrzymi.

Podobna sprawa ma się z Szymonem Noszczyk i Ksawerym Sławińskim, cieszymy sie i gratulujemy ogromnie.

Bardzo dobrze i w sumie powyrzej naszych oczekiwań spisały się młodziczki młodsze: Sara Głowniak, Laura Olczyk, Paula Szyndrowska i Wika Konc. Każdy start na wagę złota!

i na końcu rodzyneczek nasz najmniejszy, Robek Piwoń, który jest najlepszym fighterem jakiego znam. To dziecko ma serducho do walki jak mało jaki mistrz a przy tym dystans do siebie i poczucie humoru powalające nawet Trenerkę Agę:) Bercik podczas dwóch biegów na tym samym dystansie poprawił się ok 50% na samym czasie biegu!!! a dodatkowo w drugi dzień trafił aż czterokrotnie! Jesteśmy dumni!

Byli też tacy, którym nie do końca wszystko wyszło, ale walczyli do końca i tanio skóry nie sprzedali. też gratki wielki i do pracy, bo dużo jeszcze przed wami.

Jesteście zdolni, jesteście dobrzy, mocni i mądrzy – tylko teraz tego nie zmarnujcie!

Dużo pracy przed nami, bo to co było to już przeszłość, teraz walczymy o to by być jeszcze lepsi!

Ku przygodzie, już odpoczęliście?!

Kilka linków do wglądu:

https://www.biathlon.bgtimesport.pl/pkt

https://www.biathlon.bgtimesport.pl/online

http://biathlon.pl/aktualnosci/6451/penkala-z-kompletem-czterech-zwyciestw.html

 

Poniżej kilka zdjęć, resztę możecie oglądać w poprzednim poście