Najlepsze Mistrzostwa Polski w crossie

W miniony weekend rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w crossie. Jest to najlepszy rezultat dotychczas dla naszego Klubu, w zawodach letnich.

Po bardzo ciężkich przygotowaniach, nieuniknionych kontuzjach udało nam się pojawić w komplecie na zawodach w Dusznikach.

Niestety nie dla wszystkich były to zawody marzeń, ale tak naprawdę w sporcie więcej zaliczymy porażek niż sukcesów, dlatego najważniejsze jest to, aby skupić się na tym, co dobrego nas spotyka i pamiętać w gorszych chwilach, właśnie o tych mniejszych i większych zwycięstwach.

Nasz dorobek to 10 medali w tym

  • 2 złote
  • 4 srebrne
  • 4 brązowe

co daje nam w klasyfikacji medalowej Klubów 4 miejsce.

Jedna z multimedalistek została nasza zawodniczka Patrycja Mecler, która zdobyła w

  • złoto w biegu indywidualnym
  • srebro w biegu sprinterskim
  • srebro w biegu sztafetowym

Doskonale spisała się również młodziczka Natalia Glejzner, która w biegu indywidualnym zajęła 3 miejsce, a w biegu sprinterskim 4, gdzie zabrakło jej do medalu tylko 0,5s. Również w sztafecie wywalczyła srebro!

Trzecią sztafetówką, która spisała się wspaniale, była Sara Głowniak. Sara dzięki swej doskonałej dyspozycji zasiliła sztafetę młodziczek, mimo że jej kategoria to młodziczka młodsza.

Skład srebrnej sztafety młodziczek : Natalia Glejzner, Sara Głowniak, Patrycja Mecler

Rewelacyjna ekipa młodziczek młodszych w składzie Klaudia Niedurny, Oliwia Suchy oraz Martyna Prajsnar, do samego końca walczyły i 100 metrów przed metą przejęły prowadzenie i wygrały ten dynamiczny i pełen emocji bieg!

Martyna Prajsnar również zdobyła w biegu sprinterskim swój pierwszy medal Mistrzostw Polski- brąz, dzień wcześniej podobnie jak Natka otarła się o podium (0,5s.)

Bartosz Penkała, nasz niezawodny młodzik wywalczył również brązowy medal w biegu sprinterskim, a dodatkowo wraz z kolegami w dobrym stylu zajęli w sztafecie 3 miejsce.

Skład brązowej sztafety młodzików: Fabian Suchodolski, Bartosz Pikulski, Bartosz Penkała

Srebrne medale zdobyły dwie Wiktorie:) Wiktoria Celczyńska w biegu sprinterskim, a Wiktoria Zawadziłło w biegu indywidualnym.

Tuż za podium (i w pierwszej dziesiątce) uplasowali się w biegach indywidualnych:

  • 4 miejsce w biegu indywidualnym Jakub Bednarek
  • 4 miejsce w biegu indywidualnym Martyna Prajsnar
  • 4 miejsce w biegu sprinterskim Natalia Glejzner
  • 4 miejsce w biegu sztafetowym juniorów w składzie: Mateusz Bełtowski, Marcin Kos, Rafał Zaremba
  • 5 miejsce w biegu sprinterskim Fabian Suchodolski
  • 5 miejsce w biegu indywidualnym Oliwia Suchy
  • 5 miejsce w biegu indywidualnym Wiktoria Celczyńska
  • 5 miejsce w biegu sztafetowym młodzicy w składzie: Dawid Kufieta, Tymoteusz Sigulski, Paweł Tatara
  • 7 miejsce w biegu indywidualnym Fabian Suchodolski
  • 7 miejsce w biegu sprinterskim Oliwia Suchy
  • 8 miejsce w biegu indywidualnym Bartosz Penkała
  • 8 miejsce w biegu sprinterskim Wiktoria Zawadziłło

najbardziej szkoda nam sztafety młodzików młodszych, która nie ustrzegła się błędów i w ostateczności zakończyła bieg na 5 miejscu, o włos od medalu. Sztafeta w składzie : Robert Piwoń, Szymon Noszczyk i Jakub Bednarek

Każdy z naszych zawodników zasługuje na pochwałę, to były dla nas ciężkie zawody, ale każdemu udało się przynajmniej razy wygrać z sobą samym i udowodnić, jak dużo są warci.

Ze strony sztabu trenerskiego dziękujmy najmocniej za emocje, uśmiech, łzy i medale.

Gratulujemy wam serdecznie wyników i tych małych zwycięstw.

Odpoczywajcie a już po 15 ruszamy na nowo z treningami.

zapraszamy do galerii zdjęcia: Denis Suchy

https://photos.app.goo.gl/SryBKPGjAbmz229P7

oraz  zdjęcia: Cris Froese

https://drive.google.com/drive/folders/1r2NhwLGW5q7jQVt9gzbTplrS3RtXqX8F?usp=sharing