Mistrzostwa Polski – cross

Mistrzostwa Polski dobiegły końca. Wywalczyliśmy 11 medali, co pozwoliło nam zająć trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej Klubów.

Długo oczekiwane starty otworzył bieg indywidualny, podczas którego znakomicie zaprezentowali się nasi zawodnicy. Po pierwszym dniu zanotowaliśmy świetne rezultaty :

• 2 m-ce Bartosz Pikulski

• 3 m-ce Fabian Suchodolski

• 3 m-ce Martyna Prajsnar

• 2 m-ce Natalia Glejzner

• 2 m-ce Łukasz Zaczyk

• 4 m-ce Bartosz Penkała

• 6 m-ce Kacper Brzóska(ZSMS Chorzów)
  • 6 m-ce Paula Szyndrowska

Oprócz tak wspaniałych miejsc zaliczyliśmy mnóstwo małych sukcesów. – bezbłędne strzelania – fantastyczne finish’e – rekordy na strzelnicach – rekordy na trasach – wspaniale znoszenie porażki Jesteśmy z was dumni i gratulujemy!

Kolejny dzień i sprint przyniósł nam:

—-wybitny wynik Łukasza Zaczyka, który bezbłędnie strzelając i biegnąc jak szalony wyszarpał złoto w idealnym stylu.

fbt

—- równie udany występ zaliczył Fabian Suchodolski plasując się na drugiej pozycji i zdobywając swój drugi medal na tych Mistrzostwach Polski

—-wysoki poziom zaprezentowała Martyna Prajsnar, która powtórzyła wynik z dnia poprzedniego i do swojej kolekcji dorzuciła drugi brąz.

—-bardzo dobry występ i olbrzymi progres zanotował Dawid Kufieta, który po niesamowitym biegu zakończył zmagania na 6 miejscu.

—- tuż za podium, na 5 miejscu, uplasował się Bartosz Penkała.

—- Mateusz Cabała po bardzo mocnym biegu zajął czwarte miejsce, mieszając w bardzo silnej stawce.

—- tylko półtora sekundy zabrakło Oliwii Suchy do zdobycia brązowego medalu.

Na sam koniec Mistrzostw Polski wisienka na torcie, mistrzowska sztafeta juniorów młodszych. Chłopaki w składzie Fabian Suchodolski, Dawid Kufieta i Bartosz Penkała w idealnym stylu wywalczyli złoto, potwierdzając tym, że ich systematyczna praca przynosi rewelacyjne efekty. Dla młodszych kolegów i koleżanek to wzór do naśladowania.

W ich ślady poszli młodzicy młodsi, którzy w składzie Mateusz Bednarski, Filip Babiński i Łukasz Zaczyk do samego końca walczyli o pozycję medalową. Wywalczyli złoto!

Drugie miejsce zajęły również młodziczki młodsze, w składzie Paula Szyndrowska, Martyna Jaskólska oraz Oliwia Suchy. Dziewczęta, podobnie jak chłopcy z ich kategorii wiekowej, musiały mocno walczyć do samego końca, a do złota zabrakło bardzo niewiele.

Gratulujemy każdemu, kto dzielnie walczył o jak najlepsze miejsce dla siebie w tych zawodach. Za postawę godną zawodnika i serducho włożone w pracę na trasie i strzelnicy!