Karlik z nowym karabinem

Młodzi biathloniści z UKS Karlik Chorzów w końcu doczekali się własnego karabinu. Klub otrzymał granty w łącznej wysokości 18,5 tysiąca złotych w ramach „Jubileuszowego Programu Grantowego – Wyzwalamy Energię!” ogłoszonego przez Grupę CEZ.

Program ogłoszony został z okazji dziesięciolecia działalności CEZ na terenie naszego kraju. W jego ramach można było otrzymać grant w wysokości nawet 10 tysięcy złotych za ciekawą i potrzebną społecznie inicjatywę.

– Postanowiliśmy złożyć nasz projekt i ku naszej radości pracownicy firmy CEZ Polska zdecydowali, że to najciekawsza inicjatywa i zostały nam przekazane środki w wysokości 8500 zł na zakup karabinka biathlonowego z projektu „Z Chorzowa na Igrzyska Olimpijskie” oraz 10 000 zł na prowadzenie zajęć szkoleniowych w ramach projektu „Zamień komputer na podwórko”. Zajęcia przyniosły rewelacyjne rezultaty, dzieciaki chętnie przychodziły na nie i ze względu na zainteresowanie będziemy kontynuowali ten typ treningów sportowych, ponieważ w tym projekcie chodziło nam o pokazanie dzieciakom czegoś nowego i ciekawego w zajęciach sportowych – powiedziała Agnieszka Cyl, trenerka UKS Karlik Chorzów, a w przeszłości reprezentantka Polski.

– Zakup karabinka biathlonowego to projekt, który będzie służył zawodnikom z naszego klubu przez wiele lat. Ze względu na specyfikę pracy z maluchami i starty w zawodach Pucharu Polski z zakupioną bronią może podczas jednego dnia startowego korzystać czterech zawodników. Podczas jednego treningu może uczyć się na nim nawet dziesięć osób. Jest specjalnie przygotowany dla dzieci, tzn. ma małą kolbę, ale jest, co bardzo ważne, w pełni profesjonalny i korzysta z niego również nasz junior młodszy. Pracujemy na nim już miesiąc i jesteśmy naprawdę zadowoleni. To nie zabawka, ale naprawdę profesjonalna broń na lata – dodała Cyl.

– Dwa projekty, dwa różne, bo w pierwszym głównym celem jest ukazanie sportu jako sposobu na spędzanie wolnego czasu, na odreagowywanie i na zdrowy sposób życia- sportu rekreacyjnego. Drugi projekt dla osób, które choć przez chwilę chcą być profesjonalistami, zawodowymi biathlonistami. Dzięki otrzymaniu wsparcia od Grupy CEZ nasze marzenia jak i marzenia dzieciaków mogą być realizowane, a warto dla uśmiechniętych buzi. Dziękujemy za stworzenie możliwości i tak ogromne wsparcie – zakończyła.

Grupa CEZ to  zintegrowany koncern energetyczny, z centralą w Republice Czeskiej, działający w wielu krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz w Turcji. Głównym przedmiotem jej działalności jest produkcja oraz dystrybucja energii elektrycznej i ciepła, obrót energią elektryczną i cieplną a także wydobycie węgla.

Autor: Sebastian Krystek| Data dodania: 1 .02 .2017 godz. 09:37 źródło: http://biathlon.pl/aktualnosci/5554/karlik-z-nowym-karabinem.html