Mistrzostwa Polski Młodzików, Finał Celuj w Igrzyska

Po najważniejszej imprezie sezonu, oczywiście dla młodzików, wracamy na tarczy.

W całokształcie wywalczyliśmy jeden medal srebrny w sztafecie młodziczek, ale progres jaki zanotowali nasi zawodnicy jest naprawdę olbrzymi i widoczny, choćby w tym, że jako Klub zajęliśmy 4 miejsce w generalnej klasyfikacji Celuj w Igrzyska.

Od początku wiedzieliśmy, że ten sezon może nie być „usłany” medalami młodzików, ze względu na zmianę kategorii na wyższą i na obciążenia jakie miały nasz dzieciaki. Natomiast docelowo pracujemy nad tym, aby w kategoriach juniorskich mieć najlepsze dyspozycje i tam walczyć o wysokie lokaty, stąd nie ma co odpuszczać pracy.

Natomiast wracając do sukcesów Klubu, bo tak śmiało możemy napisać to:

Agata Jęczmyk w biegu indywidualnym VI miejsce, w biegu sprinterskim V miejsce, w biegu sztafetowym II miejsce

Tymoteusz Sigulski w biegu indywidualnym V miejsce (15s do medalu), w biegu sprinterskim V miejsce (1,5s do medalu), w biegu sztafetowym V miejsce- w kategorii wyżej, czyli kat. młodzika

Nikola Szatańska w biegu indywidualnym IV miejsce, w biegu sztafetowym II miejsce

Patrycja Mecler po nieudanych startach w biegach indywidualnych rewelacyjny występ w sztafecie i II miejsce

Bartosz Penkała w biegu indywidualnym IX miejsce, w biegu sprinterskim V miejsce, w biegu sztafetowym V miejsce

Bartosz Pikulski w biegu sztafetowym V miejsce

Natalia Glejzner w biegu indywidualnym VIII miejsce, w biegu sztafetowym IV miejsce

Klaudia Niedurny w biegu indywidualnym IX miejsce, w biegu sztafetowym IV miejsce. W tym miejscu warto podkreślić, iż Klaudia Niedurny dopiero zaczyna starty i jako najmłodsza startowała na poziomie dziewcząt z roczniaka 2004 i 2005!

Ania Juszczak w biegu sztafetowym V miejsce

Kuba Bednarek, Ksawery Sławiński, Paweł Tatara, IV miejsce w biegu sztafetowym

Warte podkreślenia są występy Kuby Bednarka (18 i 20 miejsce indywidualnie), który jako najmłodszy w młodzikach młodszych, strzelał niesamowicie pewnie i szybko na same 0 przez calusieńkie zawody; Jeremiego Piwoń, którego były to pierwsze Mistrzostwa Polski, drugie zawody biathlonowe i pobyt na nartach kolejno piaty i szósty- a zachowanie w pełni profesjonalne!

To samo dotyczy debiutantek Kasi Bąk i Ani Juszczak.

Bardzo gorąco gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

„Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.” Jack Canfield i Mark Victor Hansen

Dziękujemy Statima S.A. za obecność i doping podczas zawodów oraz wsparcie, które przyczyniło się do osiągniętych rezultatów!

Kończymy trudny i męczący sezon z poczuciem dobrze wykonanej pracy i pewnością, iż idziemy w dobrą stronę!

Teraz odpoczywamy, „naprawiamy” swoje ciała i na nowo ruszamy w kolejny sezon.