Sztafety i podsumowanie OOM

Zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie, jednocześnie zakończył się sezon zimowy dla najstarszych z naszego klubu.

Dla Doroty Janeckiej, która była w tej imprezie bezdyskusyjną liderką naszego Klubu, zawody wypadły bardzo dobrze. „Kropką nad i” było zdobycie  wraz z koleżankami brązowego medalu w sztafecie.(skład Dorota Janecka, Wiktoria Celczyńska i Karolina Janko)

Nie ukrywamy, że medal był założeniem dla naszych dziewcząt, tak więc plan został zrealizowany:)

Bardzo dobre i równe starty zaliczył również Mateusz Bełtowski. Najważniejsze, że jego występy na OOM były najlepszymi z całego sezonu.

Dodatkowo chłopaki w składzie Marcin Kos, Natan Celmer i Mateusz Bełtowski zdobyli 6 miejsce w sztafecie 4*7,5 km.

Niestety mieliśmy parę „wypadków” i jeden z nich wyeliminował naszą najlepszą zawodniczkę Karolinę Janko ze startów indywidualnych. Chapeau bas dla niej, że ukończyła bieg z taką kontuzją. Teraz przed nią „naprawa” barku, wzmocnienie i ustabilizowanie.

Nasza Wika Celczyńska zanotowała dobre i bardzo równe starty, aczkolwiek i my i ona liczyliśmy na bardzo dobre, nad czym będziemy pracowali na przyszły sezon.

I Karolina i Wiktoria są pierwszorocznymi juniorkami, wiele zmian było przed nimi tak więc w całokształcie sezon na 6!

Bardzo cieszy dobra dyspozycja i duży postęp Rafała Zaremby. Mimo, że miejsca nie były wyjątkowe, ale tak szybki progres daje dobre perspektywy na przyszłość.

Pozostałym naszym zawodnikom dokuczał pech lub kontuzje, ale na ich obecny stan i to jak walczyli na trasie, jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

Gratulujemy każdemu z osobna!