Karliki czyli chorzowski powód do dumy!

Chorzów od lat mocno związany jest z biathlonem. To właśnie w naszym mieście trenował Tomasz Sikora, mistrz świata i medalista igrzysk olimpijskich. Aktualna Prezes Polskiego Związku Biathlonu, Dagmara Gerasimuk to również chorzowianka, a w Pucharze Świata godnie reprezentuje nas aktualnie Monika Hojnisz. Poza tak wybitnymi osobami w naszym mieście działa również klub UKS Karlik Chorzów, który już teraz święci triumfy na arenie krajowej.

Medalowe żniwa

– Sezon 2016/2017 był dla młodzików i młodzików młodszych z naszego klubu bardzo udany. Właśnie zakończyliśmy Mistrzostwa Polski Młodzików, w których zawodnicy wywalczyli aż 8 medali w tym 2 złote w sztafetach, 5 srebrnych i 1 brązowy – mówiAgnieszka Cyl, prezes i trener „Karlików”, która w przeszłości była uczestniczką m.in. igrzysk olimpijskich w Vancouver.

– To nie przypadkowe miejsca. Nasze dzieciaki ciężko pracowały przez cały sezon, aby to osiągnąć. Udało się trafić formą i przygotowanie na same Mistrzostwa Polski, co po zeszłym roku było dla nas trenerów priorytetem. Sezon był długi. Trzeba było tak pracować z dziećmi (bo piszę tu teraz o dzieciach z roczników 2005-2001), aby były silne przez cały sezon, a przede wszystkim na jego koniec i na takie warunki jak panowały w Dusznikach Zdroju. Śnieg się topił, było miękko i naprawdę ciężko. Zawodnicy sobie poradzili – dodaje Cyl.

Młode talenty Jeszcze rok temu „Karliki” swoją siedzibę miały w Gimnazjum nr 4 przy ulicy Śląskiej w Chorzowie. W połowie roku nową siedzibą stał się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie. – Większość z nich, aby osiągnąć tak doskonałe rezultaty zmieniło szkołę , dzięki czemu mogli trenować 5 razy w tygodniu, bez dodatkowych obciążeń i nie kosztem zajęć dydaktycznych. Obecnie mamy młodzików w Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie na ul. Harcerskiej 2, gdzie mamy klasę usportowioną 1 gimnazjum, zawodników w drugiej i trzeciej gimnazjalnej. Póki co nie wspominam o naszych juniorach i juniorach młodszych, bo przed nimi jeszcze Mistrzostwa Polski które zaczynają się 10.03 w Jakuszycach, ale oni to dopiero trenowali nawet po 8 razy w tygodniu- mali profesjonaliści – opowiada Agnieszka Cyl.

Droga do medali była długa i nim dotarliśmy do Mistrzostw Polski Młodzików mieliśmy za sobą długą, wspaniała zimę, 2 zgrupowania w Kościelisku, dwa Puchary Polski – cykl zawodów Celuj w Igrzyska, Mistrzostwa Śląska i kilka wyczerpujących wyjazdów na Kubalonkę. Sezon nie był łatwy, bo praktycznie każdego z naszych zawodników „coś złapało”. Choroby, kontuzje, złamania, ale poprzez pracę jaką wykonali w trakcie lata i jesieni szybko dochodzili do siebie i na szczęście startowali na wysokim poziomie. Jesteśmy dumni z naszych zawodników, dlatego teraz mają kilka tygodni wolnego, mają odpocząć i w kwietniu na nowo ruszamy z treningami – zakończyła prezes klubu.

Tak więc pora pochwalić się młodymi zdolnymi.

I Puchar Polski w Kościelisku, zawody cyklu Celuj w Igrzyska 6-8.01 (sprint)

2. miejsce Bartosz Penkała

2. miejsce Julia Fornalczyk

3 miejsce Patrycja Mecler

II Puchar Polski w Kościelisku, zawody cyklu Celuj w Igrzyska 20-22.01 (dwa sprinty)

Dwukrotnie 2. miejsce Bartosz Penkała

1. Młodziczki młodsze: Nikola Szatańska, Julia Fornalczyk, Patrycja Mecler

4. Młodziczki: Woźny Martina, Jęczmyk Agata, Rybacka Oliwia

6. Młodziczki młodsze: Kłobusińska Karolina, Gołębiowska Inga, Glejzner Natalia

W cyklu zawodów Celuj w Igrzyska w skład, których wchodziły 2 Puchary Polski i Mistrzostwa Polski nasi zawodnicy również stanęli na podium w kategorii młodzik młodszy i młodziczka młodsza:

Bartosz Penkała zajął 2 miejsce

Patrycja Mecler zajęła 2 miejsce

Julia Fronalczyk wywalczyła 3 miejsce

Nikola Szatańska zajęła 4 miejsce.

źródło: http://www.tubachorzowa.pl/