12 medali i wiele czołowych miejsc na Pucharze Polski

Ostatni weekend przyniósł nam wiele niespodzianek i pokazał olbrzymi progres jaki poczynili nas zawodnicy.

Tym razem nie znacznie mniej było pracy na strzelnicy, bo po obozie nasi najmłodsi radzili sobie koncertowo.

Wszystko wychodziło szybko, sprawnie, bezpiecznie i celnie! Dzięki czemu dziesiątka została przełamana.

Takie zanotowaliśmy wyniki u młodzików młodszych:

Mateusz Bednarski : 8 i 5 miejce, gdzie dosłownie otarł się o medal, gdyby nie ten nabój!

Filip Babiński: dwukrotnie dziesiąty

Mateusz Kotarski: 14 i 17 miejsce, przy jednej rundzie karnej na obu startach

Kacper Bednarek, dwukrotnie bezbłędny

Jan Łabędzki po emocjonującym pierwszym sprincie, gdzie wkradło się za wiele błędów, drugi sprint  0-1

Korneliusz Gawłowski niesamowity na strzelnicy i wspaniale waleczny na trasie

Łukasz Zaczyk debiutował z 8 karami, a na drugi dzień już piękne i pewne strzelanie 0-1

Nasze dziewczynki:

Oliwka Suchy dwukrotnie złota!

Paula Szyndrowska 3 miejsce i 4- tuż za podium zabrakło 4s

Julia Sprot, wspaniale walcząca i ze świetnym strzelaniem 0-1 na drugim sprincie

Wiktoria Konc na drugim sprincie zaliczyła swój najlepszy występ dotychczas

Wiele działo się w kategoriach wyżej, gdzie rozegrane zostały bieg sprinterski i bieg na dochodzenie.

Po wspaniałych strzelaniach na 2 miejscu uplasowała się Martyna Prajsnar. Zabrakło niewiele do złota, ale jesteśmy pewni że Martyna sobie jeszcze je wypracuje (4s.)

Tuż za nią, pomimo przygód na strzelnicy wskoczyła Klaudia Niedurny.

Obie nasze dziewczyny rozpoczynały bieg na dochodzenie z niewielkimi stratami. Dzięki wspaniałej i mądrej postawie na strzelnicy, oraz świetnemu biegowi

Klaudia Niedurny 3-2-1 zajęła 1 miejsce

Martyna Prajsnar 1-0-0 wywalczyła 2 miejsce

W chłopcach dzielnie walczył Jakub Bednarek i na sprincie małymi kroczkami dogania chłopaków z przodu, a co najważniejsze stabilizuje strzelanie.

na sprincie 6 miejsce, a w biegu na dochodzenie 5 miejsce ze wspaniałym strzelaniem 1-1-0

W starszych kategoriach wspaniale spisał się Bartosz Penkała, który dwukrotnie wygrał, przy świetnym i szybkim strzelaniu 0-1; 2-0-1-1

Trzecie miejsce w biegu sprinterskim zajął Fabian Suchodolski strzelając 0-2, niestety nie udało mu się obronić podium i w biegu na dochodzenie był 4.

Bardzo dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy, notując dobre i bardzo dobre biegi oraz dobre strzelanie. Wkradały się błędy, które nie pozwoliły zająć jeszcze wyższych miejsc, ale to co wypracowali chłopcy jest już na bardzo wysokim poziomie

dwukrotnnie siódmy Bartosz Pikulski (sprint 1-1; dochodzenie 0-3-1-1)

piąty i szósty zawodnik szkoły Kacper Brzóska (sprint 2-2; dochodzenie 3-1-1-2)

10. i 11. Dawid Kufieta z równym strzelaniem (sprint 2-2; dochodzenie 2-1-2-1)

Paweł Tatara na sprincie dobre wypracowane 19 miejsce z fajnym strzelaniem 2-2.

Całkiem udany debiut zaliczył zawodnik szkoły Marcin Sosnowiecki.

Nasze młode Panie walczyły o medale i tak w sprincie

2. miejsce ze świetnym strzelaniem 1-1 wywalczyła Natalia Glejzner, która w biegu na dochodzenie była 5

Z kolei Patrycja Mecler w biegu sprinterskim była 4, ale zreflektowała się podczas dochodzenia i zajęła 3 miejsce

W juniorkach Wika Zawadziłło zajęła kolejno 5. i 4. miejsce, a Agata Jęczmyk 15. i 12.

Podsumowując całe zawody jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów jakie czynią nasi zawodnicy.

Pozostało nieco ponad dwa tygodnie na podszlifowanie formy do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ostatnie szlify robimy na Kubalonce.